Naszym zamierzeniem jest chęć ocalenia od zapomnienia polskiej miejscowości z Kresów i jej bohaterskich mieszkańców - Dawidowa koło Lwowa. Zbieramy informacje o tej miejscowości i jej mieszkańcach od wieków tam zamieszkałych. Ludziach, którzy bronili tę ziemię przed tatarami, kozakami, Rosjanami i Niemcami i za nią ginęli. Bronili polskości pod zaborami. Uprawiali ją przez stulecia, a potem nagle zostali z niej wypędzeni z ziemi i domostw w których mieszkali ich ojcowie. Strona uzupełniana jest na bieżąco z chwilą uzyskania nowych informacji. Wszystkich zainteresowanych prosimy o informacje dotyczące Dawidowa i ich mieszkańców. I zapraszamy do współtworzenia strony. Kontakt: dariussds@wp.pl

środa, 20 lipca 2016

Figura Chrystusa Zmartwychwstałego z Dawidowa

Od Pana Józefa Barana otrzymałem dziś maila z zdjęciem figury Chrystusa Zmartwychwstałego z Dawidowa. Obecnie znajduje się w kościele w Spalonej, a została przywieziona przez ks. Sadowskiego najpierw do Legnicy, potem wędruje poprzez Kunice, aż wreszcie jest w Spalonej.
Przypomnę, że w Spalonej jest także ulica Dawidowska, dzięki inicjatywie i zaangażowaniu potomków Dawidowian na czele z p. Baranem ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz