Naszym zamierzeniem jest chęć ocalenia od zapomnienia polskiej miejscowości z Kresów i jej bohaterskich mieszkańców - Dawidowa koło Lwowa. Zbieramy informacje o tej miejscowości i jej mieszkańcach od wieków tam zamieszkałych. Ludziach, którzy bronili tę ziemię przed tatarami, kozakami, Rosjanami i Niemcami i za nią ginęli. Bronili polskości pod zaborami. Uprawiali ją przez stulecia, a potem nagle zostali z niej wypędzeni z ziemi i domostw w których mieszkali ich ojcowie. Strona uzupełniana jest na bieżąco z chwilą uzyskania nowych informacji. Wszystkich zainteresowanych prosimy o informacje dotyczące Dawidowa i ich mieszkańców. I zapraszamy do współtworzenia strony. Kontakt: dariussds@wp.pl

wtorek, 23 czerwca 2015

W której rodzinie ile dzieci?Rodziny z Dawidowa według największej liczby ochrzczonych (narodzonych) dzieci w świetle ksiąg chrzcielnych  w latach 1679-89:
Najwięcej, bo 11 dzieci  rodzi się w rodzinie Baran – (Sebastian i Zofia - 3;  Wawrzyniec i Regina - 4; Jan i Agnieszka  - 2; Wojciech i Anna  - 1; Wojciech i Zofia – 1);
7 dzieci rodzi się w rodzinach: Gardzielik (Gardzilik, Gardzielowski) (Stanisław i Regina - 2; Piotr i Agnieszka – 5) oraz Nayda (Mayda, Wayda) Stanisław i Katarzyna - 4; Jan i Regina – 3;
Po pięć dzieci rodzi się w rodzinach: Duda (Dudzicz, Dudziow, Duzio) Jan i Anna; Grabowiecki (Grabowiec, Grabowiczki, Grabowieczki) Jan i Agnieszka; Mazurek Stanisław i Agnieszka.
Czwórka dzieci rodzi się w rodzinie Przystałowski Walenty i Katarzyna.
Po trójce dzieci rodzi się w rodzinach: Przyslak (Jan i Agnieszka – 1; Jan i Jadwiga – 2); Sisak (Sysak, Sisiata) (Jakub i Anna – 1; Jan i Katarzyna – 2);  Socha (Cocha, Pocha) Jan i Katarzyna; Ważywoda (Ważiwoda) Maciej i Katarzyna; Zboyski (Franciszek i Katarzyna - 1, Franciszek i Marianna – 2).
Po dwójce dzieci rodzi się w rodzinach: Bursztynski Jan i Helena; Cichonski Andrzej i Marianna; Choynacki Jan i Ewa; Gelenski (Gelanski) Marcin i Anna;  Klekun (Sebastian - 1; Andrzej  i Zofia – 1); Kwiatkowski (Kwitkowski) Grzegorz i Anna; Mazur Wojciech i Jadwiga, Skarada (Czkarada) Wojciech i Katarzyna; Szeremeta (Szeremecik) Bartłomiej i Ewa; Śliwkowski Tomasz i Agnieszka.
Po jednym dziecku rodzi się w następujących rodzinach: Baranowski Marcin i Regina; Berszeń Jakub i Regina; Bandzat Jan i Regina; Bołczan Jan i Marianna; Bodzial Jan i Anna; Bugay Wojciech i Jadwiga; Cimbalista Jan i Agnieszka; Długopoły Wojciech i Katarzyna; Dombrowski Jan; Dukaszewicz Wawrzyniec ; Dankowski Maciej i Katarzyna; Fil Stefan i Margarita; Gabryjas Tomasz i Agnieszka; Gralik Wojciech i Katarzyna (Grabik, Pralik?); Huk Jan i Anna; Janusz Gabriel i Agnieszka; Kałaszewski Marcin i Zofia; Kędzierski Alfred i Zofia; Kobylski Jakub i Marianna; Kostowski Walenty i Agnieszka; Kotiuszka Wojciech i Zofia; Kosiołek Walenty i Agnieszka; Kurnik Marcin i Anna; Kurcznik Wojciech i Jadwiga; Lenkowski  Katarzyna; Łokietek Jacek i Magdalena; Malko Stanisław i Dorota; Masarikowicz Jan i Katarzyna (Mazarkowicz); Metnik Stanisław i Anna; Palica Wojciech i Apolonia; Pawłowski Jakub i Regina; Sralik Wojciech i Katarzyna; Steptinek Stanisław i Katarzyna; Surmiłowski Wojciech i Konstancja; Udzielak Marcin i Agnieszka; Tkacz Grzegorz i Anna; Twartowski Jan; Zabienski Franciszek i Katarzyna; Zeptiuch (Zeptuch, Zeptiucki, Zeptiuski) Stanisław i Katarzyna; Zupiecki (Zupicki) Walenty i Regina.
Autor: Dariusz Zielonka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz